۰۱ شهریور

باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌ها بر روی سطوح می‌تواند عامل بیماری و حتی مرگ انسان باشد. یکی از را‌ه‌های دستیابی به سطوح ضد میکروب مقاوم، اعمال پوشش‌های آنتی باکتریال بر روی دیوار و سطوحی‌ است که اغلب در تماس با انسان می‌باشد، که رنگ آنتی باکتریال از آن جمله است.

رنگ نانو آنتی باکتریال از مهمترین عوامل جلوگیری انتشار و انتقال بیماری‌ها در اماکن، سطوح دیوار و بیمارستان و مهدکودک ها و …. می باشد. رنگ نانو آنتی باکتریال با استفاده از تکنولوژی نانو با ایجاد سطوح پاک و عاری از آلودگی به صورت دائمی با جلوگیری از رشد انواع و اقسام باکتری‌ها از جمله باکتری های بسیار مقاوم aureus S.و S. faecalis و P. aeruginosa  و E. coli از رشد و گسترش و انتقال بیماری‌ها تا حد زیادی جلوگیری نموده و کمک شایانی به بهداشت و سلامت فردی و عمومی می نماید. در واقع ویژگی منحصر به فرد این رنگ ها ایجاد سطحی پاک است بگونه ای که بعد از اجرا ،هر نوع میکروبی، به محض برخورد با رنگ نابود می شود.

لازم بذکر است که بکارگیری نانو اکسید روی برای دستیابی به خاصیت آنتی باکتریالی در رنگ ها، روشی کارا و مقرون بصرفه می باشد و شرکت بهین نانو ذرات پارس تولید کننده این نانو ذرات، دارای تأییدیه آنتی باکتریالی از صنعت رنگ نیز می باشد.

کاربرد رنگ های آنتی باکتریال

رنگ های آنتی باکتریال در مکان‌هایی نظیر بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مطب‌ها و مراکز درمانی،آشپزخانه‌ها، اتاق کودکان، سالن های ورزشی، استخرها و حمام و سونا، مدارس، دانشگاه‌ها، کارخانجات تولید مواد غذایی، هتل و رستوران‌ها، انبارها و … و سایر مکان های حساس و در معرض آلودگی قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.